About us

Flik Flak, szwajcarski zegarek, który pomaga dzieciom odczytywać godziny od 1987 roku.

Dawno, dawno temu

Flik i Flak to brat i siostra tworzący doskonale uzupełniający się duet, który żyje pełnią każdej chwili. Oboje prowadzą intensywny tryb życia i choć zawsze gdzieś pędzą, nigdy nie zmierzają w przeciwnych kierunkach. Ich pasją jest pomaganie dzieciom na całym świecie w nauce odczytywania godziny i są w tym bezkonkurencyjni. Najbardziej lubią bawić się w berka na tarczach zegarków.

Dlaczego chodzimy jak w zegarku?

Od 1987 roku marka Flik Flak tworzy szwajcarskie zegarki dla dzieci, wspierające naukę odczytywania godziny poprzez zabawę i rozrywkę.

Historia

Historia

Dawno, dawno temu, a dokładniej w 1987 roku, marka Flik Flak zaczęła uczyć dzieci na całym świecie odczytywania godzin. Stworzyliśmy szwajcarskie zegarki, łącząc zabawę, styl i trwałość, a także pomysły edukacyjne, które kochają dzieci i dorośli. Szczęśliwe początki przynoszą szczęśliwe zakończenia. Na okrągło.

Rodzina

Rodzina

Mamy fajnych i mądrych rodziców. Flik Flak należy do Grupy Swatch, przodującego w skali światowej producenta zegarków.

Szwajcarski charakter

Szwajcarski charakter

Wszystkie nasze zegarki dla dzieci zostały stworzone w Szwajcarii z wysokiej jakości materiałów i w doskonałym procesie produkcyjnym. Nakręcane są przez szwajcarskie mechanizmy kwarcowe.

Co robimy

Uczymy dzieci o czasie i jego znaczeniu w formie zabawy. Jesteśmy w tym skuteczni, bo mamy to w genach. Flik i Flak to brat i siostra zawsze gotowi, żeby pomagać, jak tylko potrafią.

Edukujemy

Edukujemy

Uczymy, że Flik i Flak to dwie wskazówki zegara, które wskazują godziny i minuty. Z drugiej strony to główni bohaterowie naszej bezpłatnej aplikacji (tak przy okazji, mówią w 33 językach...) i opowieści. Zrównoważona edukacja to nasza pasja. Dlatego zawsze współpracujemy z ekspertami w tej dziedzinie, aby mieć pewność, że nasze pomysły, produkty i narzędzia zawsze będą prymusami. Dzielimy się wiedzą na temat czasu. Począwszy od umiejętności odczytywania godziny, aż po wspieranie naszej planety w wyścigu z czasem.e. 

Tworzymy

Tworzymy

Flik i Flak idą z duchem czasu, niezmienne są tylko trwałość i bezpieczeństwo. Zachowujemy najwyższe standardy produkcji w kolebce zegarmistrzostwa w Szwajcarii, tworząc przy tym tak wiele miejsc pracy, jak to możliwe. Każdy stworzony przez nas szwajcarski zegarek jest wykonany z materiałów nie zawierających BPA. W zegarkach wykorzystujemy baterie nadające się do recyklingu. Zwrócone do nas baterie wymieniamy bezpłatnie. Elementy wysokiej jakości gwarantują żywotność produktu, a dzięki temu, że paski z materiału można wrzucić do pralki, przygoda z naszym zegarkiem trwa bez końca. Mamy już w paski wykonane z butelek PET poddanych recyklingowi, w pełni biodegradowalne opakowania i zrównoważony system wystaw sklepowych.

Troszczymy się

Troszczymy się

Rozumiemy, że Flik Flak może nie mieć w planie zajęć zaawansowanej matematyki, ale jedno równanie leży u podstaw wszystkich naszych działań:

Dzieci + Czas = Przyszłość

Od samego początku istotna była dla nas zrównoważona edukacja. To nauczyło nas, że małe rzeczy mają ogromne znaczenie. (Duże ręce potrzebują pomocy małych rączek – tak jak nierozłączne są duża i mała wskazówka naszych zegarków.) Zrównoważenie stanowi nieodłączny element całości naszych działań, jest także widoczne w najdrobniejszych szczegółach. Każdego dnia w szerokiej perspektywie przyglądamy się naszej pracy, miejscu, w którym ją wykonujemy, naszym produktom i opakowaniom, naszej działalności i akcjom marketingowym. Począwszy od wykorzystania do budowy naszej siedziby w miejscowości Biel w Szwajcarii krajowego drzewa, aż po cały katalog oznakowań związanych z certyfikacją przyjaznych dla środowiska materiałów i procesów. Dotyczy to naszych kolorowanek wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu, tuszy wodnych i pasków do zegarków. Każdy detal zgodny z tą filozofią napawa nas dumą.